5 ספרים מצוינים למבוגרים שכדאי לקרוא

נובמבר 26, 2019

5 ספרים מצוינים למבוגרים שכדאי לקרוא

ספרים רבותי ספרים. כמה כיף למצוא ספר טוב שנסחפים אליו ולא רוצים להניח אותו, ולו לרגע, בצד. הציפייה של לסיים את מטלות היום יום ולהגיע לרגע בו אפשר לפתוח את הספר ולהתמסר אליו היא נפלאה.

במאמר זה תוכלו למצוא 5 ספרים מומלצים שסחפו אותי לקריאה בלתי פוסקת, שממש לא יכולתי להניח בצד.

" איתי החיים משחק הרבה" – דוד גרוסמן

דוד גרוסמן סופר נפלא. לעיתים הספרים שלו קשים לקריאה ולעיתים פחות. "איתי החיים משחק הרבה" אינו ספר קשה לקריאה מבחינת השפה אך הסיפור האנושי שמבוסס על סיפור אמיתי, קשה לעיתים להכלה ונותן לקורא הרבה חומר למחשבה.

גיבורות הספר פה הן 3 נשים וגיבור אחד גברי שנדחף מעט לשוליים. שלושת הנשים הן בעצם שלוש דורות של אותה משפחה – סבתא, אמא ובת.

תוך כדי הסיפור המטלטל התפקידים בין השלוש מתחלפים הבת הופכת להיות המבוגר האחראי, הסבתא חוזרת להיות אם צעירה ואילו האם הופכת להיות ילדה קטנה ונזקקת.

הסיפור כתוב באופן מרתק שלא נותן לך להניח את הספר ולו לרגע. מומלץ בחום לאוהבי הז'אנר.

"פרש הברונזה" – פאולינה סיימנוס

"פרש הברונזה" הוא הספר הראשון בטרילוגיה נפלאה של הסופרת פאולינה סיימנוס. התקופה עליה מספר הרומן הוא רוסיה בתקופת סטאלין.

מסופר פה על חייה של נערה בשם טטיאנה בתקופה הקשה של מלחמת העולם השניה. רומן זה שוזר גם סיפור אהבה סוחף בינה לבין אלכסנדר, קצין בצבא האדום, וגם פרטים היסטוריים שקו באמת בתקופה זו.

הספר כתוב בשפה קריאה ומובנת והעיניים לא נשארות יבשות עקב המאורעות הקשים שחווה טטיאנה באופן אישי והעולם כולו.

מומלץ מאוד להמשיך ולקרוא את כל הטרילוגיה השוזרת את כל חייהם של טטיאנה ואלכסנדר ולראות לאן החיים לקחו אותם.

"ללכת בדרכך" – ג'וג'ו מויס

"ללכת בדרכך" הוא ספר סוחף אשר יגרום לכם לסערת רגשות ולבבות שבורים. הגיבורים של הספר נכנסים ללב הקורא בעדינות ובאצילות.

אין כאן התעסקות בדרמה גדולה מאוד אלא יותר התמודדות עם מצבים קשים שנוצרו בחיים. לואיזה קלארק, גיבורת הספר נקלעת לסיטואציה מורכבת ונותנת ללב שלה להיפתח לאט ובכך היא מאפשרת לעצמה לחוות רגשות עזים.

הסיפור מביא בפני הקורא דילמות מורכבות וסיטואציות לא פשוטות לקריאה. מומלץ לחובבי הז'אנר שמאפשרים לעצמם לבכות גם מספרים.

"לידה – מלאכת החיים" – ליהי עמיצור לובל

ליהי עמיצור לובל היא מיילדת לידות בית כבר 17 שנה. לאחר שנים רבות של עשייה והבאת חיים ליהי הוציאה ספר קסום המספק הצצה נדירה לחוויית הלידה וההיקשרות לתינוק שזה עתה נולד. בספר שזורים גם סיפורים אישיים של יולדות והרבה מאוד תצלומים מרהיבים ביופיים.

"לידה – מלאכת החיים" אינו ספר קריאה סטנדרטי, אלא יותר נחשב לספר עיון. אבל בשונה מספרי העיון לא תוכלו להניח אותו כל כך מהר בצד.

ליהי שנכחה בלידות המצולמות בספר, כותבת מקרבי ליבה ומעבירה מסר חשוב לקוראים. מומלץ לא רק לנשים, אלא לכלל האוכלוסיה.

"והיום איננו כלה"  – צ'ינגייס אטמטוב

ספר זה אינו חדש, ויצא למעשה כבר בשנות ה 80 ברוסיה. בגרסתו המלאה, בה נוסף פרק, הוא יצא רק לאחר ביטול שלטון המפלגה הקומוניסטית בשנת 1991.

הסיפור מתרחש בקזחסטן במדבר הגדול והצחיח. כביכול לא קורה הרבה בסיפור מבחינת דרמות וטלטלות אבל הסיפור האנושי פה סוחף ומעניין מאוד את הקורא.

זהו לא ספר קצר והשפה בה הוא כתוב אינה פשוטה תמיד לקריאה אבל ברגע שנתפסים לסיפור, קשה מאוד להניח את הספר בצד.

קריאה מהנה!

>>6 ספרי ילדים חינוכיים ומומלצים

קריאה נוספת

שורש הפלא ההודי

אשווגנדה – צמח על מסתורי

אשווגנדה – צמח על מסתורי צמח האשווגנדה, צמח מרפא מיוחד במינו, מגיע אלינו מחלקים מסוימים באפריקה, כמו גם מהמזרח התיכון ומהודו. תחת שימושים מסוימים, יש

Read More »
לא כל רעיון יהפוך למוצר

לא כל רעיון הופך לאקזיט מצליח…

בישראל, אנו עדים בכל שנה לכמות הולכת וגדלה של יזמים שמקימים עוד ועוד חברות הזנק חדשות, הן בתחומי טכנולוגיה והן בתחומים נוספים. אנו שומעים רבות

Read More »
pizza

5 מתכונים חלביים וטעימים

במאמר זה אספנו עבורכם 5 מתכונים חלביים ופשוטים להכנה. למרות שבחלק מהמתכונים דרוש שימוש במיקסר או להתפיח מעט את הבצק, אין זה מסבך את ההכנה

Read More »