איך תקשורת טובה בין בני הזוג משפיעה על הילדים?

נובמבר 26, 2019

איך תקשורת טובה בין בני הזוג משפיעה על הילדים?

ילדים מרגישים את ההורים שלהם. יש להם איזה חוש שישי לא מוסבר והם ממש יודעים איך להגיע אלינו. במידה וילד רוצה תשומת לב הוא ידע איך לעשות זאת, גם אם תשומת הלב שיקבל תהיה שלילית.

ילד יכול להרגיש אם התקשורת בין ההורים שלו לקויה ואינה זורמת. הילד הוא בן בית וגר בו עם ההורים, הוא שומע ריבים, הוא רואה ויכוחים, מנגד הוא גם רואה חיבוקים ונשיקות, התפייסויות וליטופים.

כל אלו משפיעים על הילד עצמו בשלבי ההתפתחות השונים שלו ועל כן רצוי כי הורים המגדלים ילדים ידעו להראות להם מהי תקשורת טובה ואיך מיישמים אותה בחיים האמיתיים.

דוגמא אישית לילדים

דוגמא אישית הוא נדבך מאוד חשוב. בכל מצב בחיים, כשאדם נמצא בתפקיד מפתח כמו הורה, רצוי כי הוא יהווה דוגמא ורצון לאדם (במקרה זה הילד) הלומד ממנו להיות כמותו.

ילדים הם ספוג. הם סופגים וסופגים את כל מה שקורה סביבם, בעיקר בשנות החיים הראשונות. ילד שיראה בבית איך פותרים סכסוכים, איך מתפייסים, איך רבים בצורה מכובדת ועל מה מתבססת תקשורת בין אנשים – ידע להנחיל זאת גם בחייו שלו בבית, ובמסגרות החינוכיות אליהן הוא ילך במרוצת השנים.

>>עצמאות בקרב ילדים – יוצרת תחושת שייכות אצל הילד

תקשורת טובה ככישור לחיים

אם תתקשרו בצורה מכבדת, ותהוו דוגמא אישית לילדיכם, אתם עושים להם טובה גדולה ומכינים אותם לחיים. כישור חיים שכזה לא ניתן ללמוד בגן או בבית הספר.

ההשפעה של ההורים על התנהגות הילד היא גדולה מאוד. ילד לוקח מהבית את הערכים ואת צורת ההתנהגות שלו בחברה.

אם תלמדו את ילדיכם לתקשר בצורה נאותה, תתנו לו כלים ותתמכו בו בעת הצורך, הוא יהיה בעל ביטחון עצמי גבוה להתמודד עם העולם שבחוץ.

תלמדו לסמוך על הילדים שלכם, אל תחשבו שאפשר להסתיר מהם דברים שקורים ביניכם, היו שקופים איתם וכך תכינו אותם לחיים באופן שישרת אותם הכי טוב.

הילדים הם המראה שלנו

ילד שרואה את ההורה שלו מתנהג בצורה מסוימת אינו יודע לשים את האצבע האם ההתנהגות הזו היא נכונה או לא, מה שכן קרוב לוודאי יקרה זה שהוא יחקה את אותה התנהגות.

הילדים הם המראה שלכם. הרבה פעמים זה מסייע להורים להפוך להיות הורים טובים יותר ולשפר את עצמם. היו קשובים לילדיכם והיו מדודים עם תגובותיכם לסיטואציות שונות בחיים ותראו שהילד עושה כמותכם.

במידה ותצעקו על בן הזוג שלכם בכל פעם שהוא עושה משהו לא בסדר מבחינתכם, הילדים ינהגו כך כלפי הסביבה שלהם. במידה ותדברו בגובה העיניים עם בן זוגכם כאשר דבר מה לא מסתדר ובררו עימו את הסיבה – ילדכם ילמד לעשות זאת בכל פעם שיתקל בבעיה דומה.

תקשורת טובה בין בני הזוג מועילה להתפתחות תקינה של הילד ומסייעת לו להיות בעל ביטחון עצמי בחברה ובהתמודדות עם סיטואציות שונות בחיים.

קריאה נוספת

שורש הפלא ההודי

אשווגנדה – צמח על מסתורי

אשווגנדה – צמח על מסתורי צמח האשווגנדה, צמח מרפא מיוחד במינו, מגיע אלינו מחלקים מסוימים באפריקה, כמו גם מהמזרח התיכון ומהודו. תחת שימושים מסוימים, יש

Read More »
לא כל רעיון יהפוך למוצר

לא כל רעיון הופך לאקזיט מצליח…

בישראל, אנו עדים בכל שנה לכמות הולכת וגדלה של יזמים שמקימים עוד ועוד חברות הזנק חדשות, הן בתחומי טכנולוגיה והן בתחומים נוספים. אנו שומעים רבות

Read More »
pizza

5 מתכונים חלביים וטעימים

במאמר זה אספנו עבורכם 5 מתכונים חלביים ופשוטים להכנה. למרות שבחלק מהמתכונים דרוש שימוש במיקסר או להתפיח מעט את הבצק, אין זה מסבך את ההכנה

Read More »