3 שיטות מעולות לשמירה על טריות הירקות במקרר

נובמבר 26, 2019

3 שיטות מעולות לשמירה על טריות הירקות במקרר

אין כמו סלט טרי ורענן. כשאתה ניגש להכין לעצמך סלט שכזה אתה מקווה בכל פעם שהירקות שתוציא מהמקרר יהיו טריים וטעימים ולא עצובים ונפולים.

אם תלמד לשמור כמו שצריך על הירקות שאתה קונה, תוכל להנות מירקות טריים למשך שבועות ארוכים וגם לקנות כמות גדולה יותר של ירקות בסופר בכל פעם ולחסוך לך זמן יקר.

להלן 3 שיטות מצוינות, שעובדות, לשמירה על טריות הירקות במקרר. אם תקפיד לשמור על הירקות בשיטות אלו הסלט שלך יהיה טעים וטרי בכל יום מחדש, ולא תצטרך לזרוק ירקות לפח.

עיטפו את הירקות בנייר סופג וניילון נצמד

שיטה זו נמצאה כיעילה מאוד ומסייעת בשמירה על טריות הירקות כשבועיים ימים לפחות. לכן שווה לך לנסות זאת בעצמך.

אז מה עושים? כשמדובר על מלפפונים לדוגמא, פורסים ניילון נצמד על השיש, ומעליו קובייה של נייר סופג. גודל הניילון צריך להיות מעט גדול יותר מגודל הריבוע של הנייר הסופג.

לוקחים בין שניים לשלושה מלפפונים (תלוי בגודל שלהם) ושמים בתוך הריבוע אחד על השני או ליד השני. עוטפים את המלפפונים באמצעות הניילון והנייר הסופג ומהדקים.

חשוב כי הניילון יהיה מהודק היטב ושהנייר הסופג יכסה את כל הירק. בשיטה זו ניתן לעטוף חסות, גזרים, עגבניות וכל ירק אחר שאתם רוצים לשמור על טריותו.

הירקות נשמרים בצורה כזו כשבועיים ימים ויוצאים טריים וטעימים. שימו לב להכניס את הירקות יבשים לחלוטין לאריזה זו על מנת שלא ייווצר עובש.

>>3 תרופות סבתא לכאב גרון

סדרו את הירקות בקופסאות ייעודיות

ישנם כיום קופסאות מיוחדות לירקות שנמצאו מתאימות בדיוק לגודל של מקרר ביתי סטנדרטי. את הקופסאות ניתן לרכוש במספר חנויות וגם און ליין.

יש לשים נייר סופג בתחתית הקופסא על מנת שיספוג את הלחות של הירקות. רגע לפני שסוגרים את המכסה יש להניח קובייה נוספת של נייר סופג ורק אז לסגור בצורה הרמטית. קופסאות אלו מתאימות לכל סוגי הירקות.

גם כאן חשוב כי הירקות יכנסו יבשים לקופסאות. בשיטה זו ניתן לשמור על טריות הירקות כשבוע וחצי עד שבועיים ימים.

הפרידו בין סוגי הירקות

אחד הטיפים החשובים ביותר הוא להפריד בין סוגי הירקות השונים ולאחסנם יבשים, במידה ושטפתם אותם לפני האחסון במקרר.

בצורה זו תמנעו עובש, ריקבון וסירחון וגם הירקות יישארו זמן רב יותר במקרר.

בשיטה זו, שלא כוללת עיטוף מיוחד של הירקות או אחסון בקופסא ייעודית, הירקות נשמרים עד שבוע ימים, לפעמים טיפה פחות.

 

קריאה נוספת

שורש הפלא ההודי

אשווגנדה – צמח על מסתורי

אשווגנדה – צמח על מסתורי צמח האשווגנדה, צמח מרפא מיוחד במינו, מגיע אלינו מחלקים מסוימים באפריקה, כמו גם מהמזרח התיכון ומהודו. תחת שימושים מסוימים, יש

Read More »
לא כל רעיון יהפוך למוצר

לא כל רעיון הופך לאקזיט מצליח…

בישראל, אנו עדים בכל שנה לכמות הולכת וגדלה של יזמים שמקימים עוד ועוד חברות הזנק חדשות, הן בתחומי טכנולוגיה והן בתחומים נוספים. אנו שומעים רבות

Read More »
pizza

5 מתכונים חלביים וטעימים

במאמר זה אספנו עבורכם 5 מתכונים חלביים ופשוטים להכנה. למרות שבחלק מהמתכונים דרוש שימוש במיקסר או להתפיח מעט את הבצק, אין זה מסבך את ההכנה

Read More »