הערך המוסף של להכין עם הילדים אוכל במשותף

אוקטובר 6, 2020

הערך המוסף של להכין עם הילדים אוכל במשותף

פעילות הורים ילדים היא פעילות מבורכת. בכל משפחה בה יש יותר מילד אחד זהו אתגר לא קטן למצוא זמן איכות פרטי עם כל ילד בנפרד, אבל הדבר אפשרי אם מספיק רוצים.

הכנת ארוחות משפחתיות משותפות היא רעיון נפלא לזמן איכות, שגם מניב תוצרת מבורכת לכל בני המשפחה.

עצם הכנה משותפת של ארוחה תלמד את הילד מיומנויות חיים רבות ותחזק את הקשר בין הילד להורה.

היו סבלניים ושתפו את הילד שלכם

ככל שהילד קטן יותר, כך תידרש מצד ההורה סבלנות רבה יותר ואורח רוח. ילד בגיל 3 אינו יכול לעשות דברים שילד בן 5 או 6 יכול. לכן היו סבלניים והתאימו את דרישותיכם לגיל הילד.

הסבלנות כאן חשובה מאוד ותשפיע רבות על ההנאה של הכנת הארוחה יחד. אין זה פשוט להורה להיות סבלני לאחר יום עבודה ועומס רב של דברים ומשימות שיש עליו לבצע ונמצאים במחשבות שלו.

ערך מוסף נוסף הוא שאתם יכולים לשמור על דיאטה לכל בני הבית ולדאוג שהמאכלים יהיו בריאים ומזינים.

ראו בזמן הכנת הארוחה כזמן איכות, ונסו להתנתק מדאגות היום יום שלכם, כך תוכלו להתפנות ולהנות מהפעילות עם ילדיכם.

תנו לילד אחריות במטבח

לא פשוט לנו המבוגרים לתת לילד קטן אחריות. עצם נתינת האחריות אומרת כי אנו סומכים על הילד שלנו שיבצע את המשימה.

לעיתים אנו המבוגרים, לא מודעים ליכולות של הילדים שלנו באמת, ורצוי כי ניתן להם אחריות גם אם אנחנו לא בטוחים, והרבה פעמים נופתע לטובה והם יוכיחו לנו אחרת.

על כן גם אם תיתנו לילד שלכם לשטוף כלים ותישבר לו כוס או צלחת במהלך השטיפה, היו רכים איתו ושתפו אותו כי זה קורה לכולם, גם למי ששוטף כלים כבר שנים רבות.

אל תשכחו להחמיא כשצריך

במקביל ללימוד, לשיתוף ולנתינת האחריות לילד שלכם אל תשכחו לתת לו מילה טובה. החיזוק החיובי מכם הוא עולם ומלואו בשביל הילדים שלכם.

מילה אחת קטנה וטובה מכם יכולה לרומם את הילדים ולגרום להם הרגשת שייכות, ערך ומסוגלות גבוהה מאוד.

הקבילו את הסיטואציה למקום העבודה שלכם. איך הייתם מרגישים אם הייתם עושים פעולה שנתבקשתם לעשות ולא הייתם מקבלים עליה פידבק?

סביר להניח שזה היה מאכזב אתכם והייתם מתחילים לחשוב מחשבות שליליות לגבי עצמכם.

אבל מה היה קורה אם הבוס שלכם היה משבח אותכם ולו במילה הכי קטנה? תחושת הערך שלכם הייתה עולה ברגע ואתם הייתם מרגישים טוב עם עצמכם והמוטיבציה הפנימית לתרום למקום העבודה הייתה עולה פלאים.

הילד שלכם הוא יצור חברתי בדיוק כמותכם ולכן חשוב להתייחס אליו ככזה. ככל שתתרגלו עם הילד שלכם מיומנויות שונות כגון הכנת ארוחות, הילד שלכם יתמקצע וישתכלל וידע לעשות את הדברים על הצד הטוב ביותר.

 

 

קריאה נוספת

מחשבה חיובית יוצרת מציאות חיובית

מחשבה חיובית יוצרת מציאות חיובית

ישנם ספרים רבים שנכתבו בנושא מחשבה חיובית והשפעותיה על החיים. יעידו אנשים רבים שהחליטו לעשות שינוי בחייהם ודבקו בדרך של יצירת מציאות חיובית על ידי

Read More »